21.gadsimta 21.gada mērķi – kā pareizi tos noteikt?

21.gadsimta 21.gada mērķi – kā pareizi tos noteikt?

Interesants laiks mums visiem – dzīve no vienas puses rit strauji uz priekšu, bet no otras – ir apstādināta un liek aizdomāties: ko tad es patiešām vēlos?

21.gs ir informācijas laikmets – mēs dienā saņemam tik daudz un šobrīd vēl vairāk informācijas nekā to gada laikā saņēma cilvēki, kuri dzīvoja viduslaikos. No visām pusēm nāk ziņas, īsziņa, e-pasta, valdības paziņojumi, radu un draugu viedokļi, speciālistu pētījumi, tenkas, baumas u.c. Šādā jūklī var pamatīgi apjukt un, mēģinot skriet un izsekot līdzi visam, pazaudēt galveno – ko es patiešām gribu?

21.gads jaunajā gadu tūkstotī arī ienesīs virkni pārmaiņu – mūsu attieksmi pret veselību, komunikācijas veidus un formu, darba vietas un to pienākumus, izpratni par ģimenes un kaimiņu būšanu un droši vien vēl daudzas citas lietas.

Koučingā ir daudzi veidi kā sarakstīt mērķus, kā saprast, kas ir manējie mērķi? Šoreiz paskatīsimies uz tiem caur 21.gs notikumiem.

 

Līdz 2020.gadam tendence mērķu noteikšanai bija – ko es gribu sasniegt – māju, mašīnu, darbu, kleitu, ceļojumu. Kaut kas konkrēts, izmērāms, reāli sasniedzams mūsu fiziskajā pasaulē. 2020.gads ienesa diezgan būtiskas izmaiņas – kā pantiņā “anglija bij’ aizslēgta, atslēga bij’ nolauzta” – nevar vairāk iet, darīt, satikt, nopirkt u.c. tieši to, ko esi noteicis savā mērķi. Tomēr nevajag mest plinti krūmos – joprojām noteikti ir lietas, kas ir palikušas Tavā mērķu sarakstā, ko gribas sasniegt, neskatoties uz to, ka 2020.gads ieviesa ierobežojumus. Pārskati savu sarakstu un ja atrodi šos mērķus, ja joprojām vari iedot viņiem 8-10 zvaigznes svarīguma no 10, tad pārformulē mērķi nākamajam 2021.gadam. Pieliec klāt kādu svarīgu detaļu vai termiņu nomaini, vai formulējumu. Uzdevuma atslēga ir – pārskatīt 2020.gada mērķus ar godīgu attieksmi, apvelc tos mērķus, kuri joprojām ir svarīgi un ieliec savā 2021.gada plānā. Jo 2021.gadu un mērķu izvirzīšanu un sasniegšanu vēl neviens nav atcēlis!!!!

 

Otrs veids kā paskatīties uz 2021.gada mērķiem ir caur personīgo emociju un sajūtu pieredzi. Ko labu un skaistu ir devis 2020.gads? Pirms izteikt sašutumu – neko, tas bijis krīzes gads, padomā kārtīgi. Ļoti, ļoti kārtīgi! 2020.gads ir devis iespējas apzināties savas vērtības un kā Tu konkrēti ar tām sadzīvo un jūties. Savu piederību ģimenei, darbam, dzīvesvietai, hobiju pulciņiem, lai saprastu, kas tiešām pietrūkst, kas patiesībā nemaz tā arī nepietrūkst. Kuras emocijas 2020.gadā bija visspilgtākās – pozitīvās, negatīvās un kuras gribi 2021.gadā? Un, lūk, te otrā atslēga – izvirzi mērķus par to, kā, kad, kur, ar ko gribi justies. Raksti par konkrētām emocijām – prieku, laimi, radošo pacēlumu, mieru, pārliecību, drosmi, mīlestību, sajūsmu. Piemēram, es 2021.gadā gribu atrasties radošajā pacēlumā 80% no visiem 12 mēnešiem, lai radītu fantastiskākās metodes un palīdzētu cilvēkiem. Vai arī, es 2021.gadā gribu būt priecīgs katru nedēļu!

 

2020.gads ir bijis krīzes gads, tā saka daudzi, bet, manuprāt, 2020.gads ir bijis lielisks personīgās izaugsmes gads, kurā katrs var ieraudzīt- kādi mērķi piepildījās, kuri mērķi bija svarīgi, kuriem mērķiem vispār nebija ne vietas un laika.

Aicinu 2021.gada mērķiem izmantot abas pieejas, jo tad mēs būsim apzinātāki, ar vairāk iespējām sasniegt mērķus un elastīgāki pārmaiņām.

 

MetaCoach – mācību centrs, kur satiekas profesionalitāte, aizrautība un unikalitāte! Koučings, personīgās un komandu izaugsmes treniņi, individuālās un grupu koučinga sesijas.

Raksta autore: Joanna Kristīne Golubeva – MetaCoach centra trenere un izmaiņu koučs jūsu personīgajām dzīves pozitīvajām pārmaiņām.

Please follow and like us:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top