KOUČINGA LOMA IZDEGŠANAS RISKU NOVĒRŠANĀ

Vebināra ieraksts “Koučinga loma izdegšanas risku novēršanā”

Izdegšana piezogas nemanot, jo tas ir psihoemocionāls un fizioloģisks process, kam pamatā ir laicīgi nepārvaldīts ilgstošs stress darbā. Tātad izdegšana saistās ar profesionālo darbību, vienalga, vai algotā darbā vai pašam nosakot savu darba organizāciju un saturu kā biznesa īpašniekam.

Izdegšanas process bieži sākas ar nogurumu, tad konstantu nogurumu, nevēlēšanos  iet uz darbu vai nespēju no rīta piecelties, motivācijas zudumu, garastāvokļa izmaiņām, trauksmainību, arī cinismu, kādu fizioloģisku pazīmi kā galvas sāpes, miega traucējumi. Tās ir brīdinājuma zīmes, kas laicīgi  jāņem vērā, jo kaut kas liecina par neveselīgām attiecībām ar savu darbu un rezultātā – spēku izsīkumu.

Uzreiz jāpasaka, ka koučs nav medicīnas persona vai psihologs, psihiatrs, un viņa uzdevums nav noteikt, kas darbiniekam, kas atnācis uz koučinga sesiju, būs jādara izdegšanas gadījumā vai – lai līdz tam nenonāktu. Koučs nevar un nedos padomu, ko darīt. Kouča loma izdegšanas gadījumos ir konfidenciālā un drošā sarunā klientu uzklausīt  un palīdzēt viņam izprast esošo situāciju,  ieraudzīt šobrīd nepieciešamos un pieejamos resursus, pašam izlemt iespējamās darbības un sastādīt reāli izpildāmu plānu pa darāmajiem soļiem. Ieraudzīt, kādas ir iespējas un varianti darīt darbu tik, cik šajā brīdī iespējams. Varbūt uz laiku būs nepieciešams samazināt slodzi vai pārskatīt pienākumu sarakstu, runāt ar vadību, lai pamainītu darba grafiku paralēli atlabšanas procesam, ko nozīmējuši ārsti. Kopumā šādas sarunas dod ticību, ka viss nav tik bezcerīgi, ka pašam iespējams ko darīt, jo zināmi skaidri darbības soļi.

Ja izdegšanas stadija jau tik nopietna, ka ir darba nespējas lapa,  profesionāls atbalsts šajos gadījumos ir ļoti nepieciešams. Ir svarīgi nepalikt vienam un atrast speciālistu, ar kuru iespējams dalīties savās sajūtās, domās. Koučs arī var būt  regulārs atbalsts izrunāt, kas atlabšanas procesa laikā izdodas, ko vēl vajadzētu uzlabot, mainīt, kādi izaicinājumi radušies un kā ar tiem tikt galā.

Šis vebinārs būs noderīgs ikvienam, lai ieraudzītu, kādām pazīmēm laicīgi pievērst uzmanību, lai nepiedzīvotu izdegšanas stadiju un izvērtētu koučinga procesu kā iespējamo atbalstu.

Būs arī dažas noderīgas koučinga metodes, ko varēsiet izmēģināt.

Ja gribas pašiem apgūt vairāk kā 30 dažādas metodes, kas veicina labbūtību un stresa pārvaldības iemaņas, vebināra beigās pastāstīsim par iespēju rudenī mācīties padziļinātā Labbūtības un stresa pārvaldības koučinga kursā.

KO UZZINĀSIET VEBINĀRA LAIKĀ:

  1. kā rodas izdegšana,
  2. kādas sekas, ja laicīgi nepamanām izdegšanas pazīmes,
  3. koučinga loma izdegšanas risku novēršanā,
  4. dažas noderīgas koučinga metodes.

ŠIS VEBINĀRS IR IEVADS PADZIĻINĀTAI LABBŪTĪBAS UN STRESA PĀRVALDĪBAS KOUČINGA PROGRAMMAI, KAS SĀKSIES SEPTEMBRĪ:

Mācību programmā (https://metacoach.lv/event/labbutibas-un-stresa-parvaldibas-koucings-2022/) gan speciālisti, kam tas nepieciešams darbā, gan ikviens, kas vēlas uzlabot savu dzīves kvalitāti, varēs apgūt labbūtībai un stresa pārvaldībai nepieciešamās zināšanas un praktiskās metodes.

 

VEBINĀRU VADA: Evija van der Beek

Labbūtības un līderības koučs, supervizore, Emocionālās inteliģences, biznesa un koučinga trenere ar ilgstošu pieredzi vadītājas amatos starptautiskos uzņēmumos.

 

Please follow and like us:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top
Scroll to Top