“Veselīgas attiecības ar savu darbu” nav tas pats, kas veselīgas attiecības darbā ar kolēģiem vai klientiem. Kādas ir tavas attiecības ar darbu?
Darbā vidēji (jāsaka gan – oficiāli, jo daudzi pavada ilgāk) pavadām 8 h katru darba dienu, tās ir 160 h mēnesī un 2080 h gadā. Parēķini savu darba stāža gadus un sareizini ar 2080 h gadā. Ja vidēji strādājam vairāk kā 40 gadus, sanāk, ka dzīves laikā tas būs ap 90 000 h! Un tagad padomā – kā tu šo laiku pavadīji darbā līdz šim, un – kā gribētu pavadīt turpmākos darba gadus?
Runājot par attiecībām ar citiem cilvēkiem, mēs tās aprakstam: draudzīgas, neitrālas, mīlošas, atvērtas, naidīgas, “nekādas” u.c.
Iedomājies, ja tavs DARBS būtu cilvēks, kā tu aprakstītu savas attiecības ar to?
Ja prātā nāk pozitīva satura apraksts, tev ir paveicies un, visticamāk, tev ir veselīgas attiecības gan ar citiem darbā, gan ar savu darbu kopumā, Tad šis vebinārs noderēs, lai saprastu, kam nākotnē pievērst uzmanību, lai tas nemainītos.
Diemžēl citiem nav tā paveicies. Šī gada aptauja par labbūtību darbā, ko veicām, parāda, ka 40 % darbinieku darbā jūtas izdeguši un 48% darbā ir augsts vai ļoti augsts stresa līmenis. Iemesli tam dažādi, visbiežāk dzirdam, ka par daudz darba un par maz laika, ko var atvēlēt tā izpildei, arī neziņa un neskaidrība par nākotni. Tad jādomā, ko katrs var darīt, lai uzlabotu attiecības ar savu darbu.
Vebināra ierakstā par to, kā saprast, ir vai nav veselīgas attiecības ar darbu un, ko iespējams mainīt un katram pašam darīt, lai tādas nodrošinātu.
Tēmas:
-
-
- Kādiem apstākļiem ir jābūt, lai attiecības ar savu darbu varam saukt par veselīgām
- Kur tērēt savu enerģiju darbā vairs nav veselīgi
- Stresa un izdegšanas ietekme uz veselīgām attiecībām ar darbu
- Ko darīt, kad “baterijas” nosēžas, bet līdz atvaļinājumam vēl tālu
- Dažas praktiskas ikdienā izmantojamas metodes savai labbūtībai darbā
-
Vada: Evija van der Beek