Asociāciju tehnika vērtību noskaidrošanai

Asociāciju tehnika vērtības noskaidrošanai

Šo metodi izmanto personīgo vērtību noteikšanai, lai ātri atrastu svarīgāko un paskatītos uz savu vērtību no citas puses.

Klienta jautājums – kas man šajā situācijā ir vissvarīgākais? Viņš izvēlas vienu vārdu, kas ir visaktuālākais, neliek mieru vai ko grib papētīt dziļāk. Koučam jāpalīdz ar asociācijām/disociācijām par konkrēto vārdu.

 

Tehnikas soļi:

    1. Klients (vai Jūs pats/I, ja strādājat ar sevi) izvēlas tēmu, kurā noskaidrot vērtību. 
    2. Ieraksta shēmā (skatīt bildē) pirmo vārdu, kas nāk prātā. Un tad aizpilda shēmu – vienu vārdu sadala divos (pirmās asociācijas), tad atkal katru vārdu sadala divos un tad sāk apvienot, sekojot līdzi pirmajiem impulsiem un sajūtām. 
    3. Kad aizpildīta shēma, paskatās jau ar jaunu skatpunktu uz savu jautājumu un vārdiem. Kādā veidā šie vārdi ir saistīti ar jautājumu? Kā skaidrotu katru no tiem? 
    4. Paskatās uz pirmo un pēdējo vārdu. Ko tas stāsta klientam par viņa vērtībām? Klients var apskatīties, kādi vārdi ir izvēlēti, un ar kouču padziļināti izrunāt to nozīmi un svarīgumu sava mērķa sasniegšanā. Tāpat var tikt atrasti ierobežojošie uzskati, ar kuriem pēc tam var strādāt. 
    5. Apkopo iegūto un piefiksē galvenās atziņas. 

 

Izmēģini arī Tu un padalies kā patika šī mini tehnika, kādas atziņas veidojas?

 

 

 

* Tehnikas autore – izaugsmes trenere Efrata Šanī (Efrat Shani), koučinga spēles “Points of You” izveidotāja. Atspoguļota grāmatas “Koučinga tehnikas. Solis pa solim.” 109.lpp.: https://metacoach.lv/gramata-koucinga-tehnikas/

 

Please follow and like us:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top
Scroll to Top