Aptaujas rezultāti par izdegšanu un labbūtību veicinošiem faktoriem darbā

Pandēmijas ietekme uz mentālo veselību tiek joprojām pētīta un Evija van der Beek, kas ikdienā daudz stāsta par labbūtības, stresa un izdegšanas tēmām, veica aptauju. Padalamies ar tās rezultātiem. 

 

1. JŪTAS IZDEGUŠI DARBĀ = 49%:

Ņemot vērā, ka izdeguši darbā jūtas 49% respondentu un 16 % atzina, ka nezina, kādas ir izdegšanas pazīmes, aicinām visus, kam aizdomas par izdegšanu, meklēt speciālistu palīdzību, negaidot, ka izdegšana pati pāries. Un vairāk lasīt pašiem un meklēt informāciju, pieredzes stāstus, vebinārus, mācības, lai priekš sevis saprastu labāko risinājumu. 

 

2. STRESS = 63% (AUGSTS UN ĻOTI AUGSTS)

Stress ir, bija un būs, tā saka Evija! Svarīgi par sevi saprast, kas tieši ir lielākie stresori un – kuri ir ilgstoši. Ko ir iespējams darīt, lai vai nu izvairītos no tiem vai mainītu savu attieksmi pret notiekošo. Tas svarīgi, jo tieši nemenedžēta stresa rezultātā var rasties izdegšana. 

 

3. KAS DARBINIEKU LABBŪTĪBAI SVARĪGS DARBĀ

Aptaujas rezultāti liecina, ka esam atgriezušies tā, ka darbinieku labbūtībai pamatvajadzības daudz aktuālākas nekā, piemēram, apmaksātas sporta nodarbības vai izklaides. Un lai inflācijas gadījumā būtu piemaksa. Vēl redzam, ka ir daudzi labbūtību veicinošie faktori, kas neprasa papildus finansiālu ieguldījumu no uzņēmumiem, bet gan laika resursus: tiešā vadītāja atbalsts, darba novērtējums, atgriezeniskā saite vai iespēja darbā ar kādu parunāt. Šis ir laika resursu prioritāšu sadalījums, ko savās komandās darbā ar kolēģiem varat izrunāt – varbūt bez šiem vēl jums ir citi jautājumi, kurus iespējams soli pa solim risināt. 

 

Un, ja vēlaties apgūt sistemātiskas zināšanas par stresa pārvaldību un labbūtību, aicinām uz Labbūtības un stresa pārvaldības kursu, kas sāksies 17. martā. 

 

Līdz 1.martam piesakoties kursam vēl ir 200 eur atlaide. Šeit vairāk par kursu https://metacoach.lv/event/labbutiba-un-stresa-parvaldiba-pavasaris-2022/  vai sazinieties ar Eviju (vanderevija@gmail.com) vai arī zvaniet / rakstiet Lailai 29412983, metacoach.riga@gmail.com 

 

#labbūtība #stresavadība #izdegšana 

Please follow and like us:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top
Scroll to Top