Viktorija Buraka

“Trešdienas ar koučiem” – Viktorija Buraka

Šodien vēlamies Jūs ar lielisku cilvēku, ar kouču, ar treneri, ar radošu personību – Viktoriju Buraku.

“Koučings ir unikāls, patiesi radošs instruments, lai sasniegtu izcilus rezultātus!” To intervijas laikā atzina Viktorija Buraka, kura gada laikā absolvēja divas “Metacoach” programmas: “Train the trainer” mācību treneru un “System Coach APC” profesionālu kouču sagatavošanā. Viktorija ir dizaina domāšanas eksperte, “Radošuma algoritma” kursa trenere un pieredzējusi komunikācijas profesionāle, kura šajā intervijā dalījās ar savām atziņām ceļā uz koučingu.

“Radošais koučings – atklāt sevi un ieraudzīt pasauli jaunās krāsās” – tā saka Viktorija 🙂

 

Viktorija, Kas Tevi atveda koučingā?

Jautājumi un zinātkāre. Radošums, degsme, apņēmība un izaugsme – šie četri vārdi vislabāk raksturo manu būtību. Sevi mēdzu saukt par atbilžu meklētāju, dzīves pētnieci, kurai patīk uzdot jautājumus. Līdz koučingam man bija vesels stāsts un virkne ar notikumiem, piedzīvojumiem un dzīves līkločiem, sabiedrisko attiecību profesionāļa un dizaina domāšanas mācību treneres karjera, tomēr pamatā bija mana empātija, kā arī vēlme līdz sirds dziļumam izprast citus cilvēkus, kas viņus virza, viņu patiesos nolūkus, vēlmes, nerealizētos un sasniegtos mērķus, izvēles un lēmumus. Cik sevi atceros, vienmēr biju mērķtiecīga, neatlaidīga un uz rezultātu orientēta, tādēļ bieži dzirdēju jautājumu – kā Tev tas izdodas, kur Tu meklē motivāciju izaugsmei? Pamanīju, ka dažkārt cilvēki neredz savus talantus, slēpj savas ambīcijas realizēt vērienīgas idejas, baidās izvirzīt lielus sapņus, kas man bija dabīgs stāvoklis, bet citiem ne vienmēr saprotams un pieņemams.

 

Kas Tevi piesaistīja koučingā visvairāk?

Vēlme palīdzēt citiem. Vēl universitātes laikos mēdzu teikt: “Man ir divas rokas: viena, lai palīdzētu sev, un otra, lai palīdzētu citiem.” Toreiz vēl nezināju, ka tas pārtaps par dzīves aicinājumu. Tagad apzinos, ka mana profesionālā misija ir palīdzēt cilvēkiem apzināties savu unikalitāti, atklāt un paust savus talantus, apzināties savu vērtību pasaulē un baudīt kvalitatīvu dzīves līmeni. Lai tas notiktu, ir nepieciešama patiesā vēlme – kļūt savas dzīves un realitātes arhitektu. Jāatzīmē, ka koučinga “kodekss” paredz, ka mēs neglābjam, nerisinām citu vietā, bet gan sniedzam psiholoģiskā atbalsta veidu caur dažādām metodēm, kas klientam ļauj paaugstināt apzinātības līmeni un atrast savus spēkus un resursus, viņam pašam virzoties uz mērķi. Šīs pieejas būtība ir atklāt cilvēkā iekšējo potenciālu – tieši tas, ko tik ilgi meklēju!

 

Kādu koučinga virzienu atklāji priekš sevis?

Radošo izaugsmes virzienu. Kopš bērnības mani interesēja dažādas radošās aktivitātes: no zīmēšanas līdz dejošanai, no daiļliteratūras līdz mākslas izstādēm. Pieaugot sapratu, ka radošā vidē jūtos brīva, laimīga un patiesa. Ik pa laikam mēdzu slīgt darbā, projektos, dzīves skrējienā, bet radošums bija vienmēr klātesošs, gan strādājot publiskajā pārvaldē, ministrijās, gan dažādos komunikācijas nozares projektos. Kad manā dzīvē ienāca koučings, radošums ieguva vēl košākas krāsas un izpausmes veidu. Jaunrades ceļš deva resursus un enerģiju ne vien eksperimentēt ar radošām metodēm individuālajās un grupas sesijās, bet arī iedeva dzīvību jaunai mācību programmai “Radošuma algoritms”. Šo treniņprogrammu īstenojām kopā ar koučinga kolēģi Mārtiņu Meļķi, ar kuru satikāmies Metacoach “System Coach APC” profesinālu kouču sertifikācijas programmā, kas, labā nozīmē, sadalīja manu dzīvi uz “pirms” un “pēc”. Iekšējās stiprās puses man palīdzēja atrast motivāciju īstenot savas idejas profesionālajā un personīgajā attīstībā. Un ir sajūta, ka tas ir tikai sākums. 🙂

 

Kāda bija lielākā atklāsme priekš sevis profesionāli un personīgi?

Atbalsts sievietēm un iekšējais uzplaukums. Arī līdz koučinga mācībām man bieži jautāja par to, kā es attīstu sevī sievišķību. Iepriekš es tam nepievērsu uzmanību, jo bija sajūta, ka tas nav nekas īpašs. Tomēr tieši mācībās un iekšējā transformācijā es apzināti sāku novērot šo savu pusi. Mana pieeja gan darbā, gan dzīvē ir maiga, iedvesmojoša, saprotoša, ar degsmi un dzirksteli, rūpēm pret citiem, bet vienlaikus arī stipra, neatlaidīga, mērķtiecīga. Tā rezultātā vienmēr tiek sasniegts rezultāts, bet nedarot pāri citiem. Ja agrāk šo sievišķo pusi centos noslēpt profesionālajā vidē, tad tagad to uzskatu par savu autentiskumu, kas man palīdz. Tas man iedeva drosmi atsaukties uz piedāvājumu novadīt Sieviešu apļus ar transformācijas koučinga instrumentiem, īpaši dziļiem jautājumiem un sarunām, meditācijām, kartiņu un vizualizācijas praksēm. Pašlaik vadu koučinga nodarbības arī šādā formātā, piedaloties jogas nodarbībās telpās vai brīvdabā ar sievietēm, veidojot skaistu, radošu vidi un noskaņu, kurā mēs neesam konkurentes, bet gan sabiedrotās un draudzenes, lai atbalstītu, sapņotu, plānotu, radītu un atklātu, ka sievišķībā ir milzīgs potenciāls un resurss realizācijai dažādās dzīves lomās.

 

Viktorija, Ko koučings mainīja Tavā dzīvē?

Virzību no individuālisma uz kopradi. Patiesībā izmaiņas notika visās dzīves jomās, bet tas, ko es jaunu ieguvu – tā ir pozitīva pieredze komandas un koprades darbam. Lielākoties esmu bijusi individuāliste, kura patstāvīgi virzās uz rezultātu. Jāatzīst, ka bieži nepaļāvos uz citiem, bet darīju maksimāli pati. Lai arī studentiem vienmēr esmu uzsvērusi un mācījusi sadarboties, un arī dizaina domāšanas metodoloģijas pamatā ir koprade, pati lielākoties biju viena savos sasniegumu ceļos. Pateicoties koučinga mācībām, es ieguvu lieliskus kolēģus, domubiedrus, draugus un darba partnerus, ar kuriem kopā mēs varam būt par atbalstu viens otram arī ārpus mācībām. Pašlaik mani kursabiedri sniedz gan individuālās, gan grupu sesijas, ir uzsākuši interesantus projektus, lai vairotu labbūtību un šajā pasaulē būtu vēl vairāk laimīgāku, veiksmīgāku cilvēku.

 

Ko var iegūt, atnākot pie Tevis uz sesijām?

Jautājumu – atbilžu spēku un radošumu pašizpausmei. Es nenosodu un nepiespiežu kaut ko darīt, nesaku ko un kā jādara. Sesiju laikā noskaidroju, kas cilvēkam ir patiešām svarīgs, kas motivē un dod enerģiju, lai realizētu savas visdrosmīgākās idejas. Ar koučinga instrumentu palīdzību un atbalstu cilvēki paši atrod sev labāko risinājumu. Es strādāju ar šķēršļiem, kas radās uzspiestu pārliecību dēļ, radoši un konstruktīvi, ar orientāciju uz nākotni, bet nestrādāju ar pagātnes negatīvo pieredzi. Īstie jautājumi palīdz atklāt dziļumu sevī, tuviniekos, kolēģos, līdzcilvēkos. Kā rast motivāciju un spēku nepārtraukti būt attīstībā? Kā atrast jaunas, radošas metodes problēmu risināšanā? Kā izvirzīt īstos mērķus, vīziju, noteikt vērtības, izstrādāt stratēģiju un to arī īstenot sapņu realizācijai? Kā sagatavoties pārmaiņu procesam un atbrīvoties no iekšējiem/ārējiem šķēršļiem? Es palīdzu cilvēkiem pašiem atrast atbildes uz šiem un citiem jautājumiem. Pateicoties koučinga rīkiem, var atrast savu iecienītāko hobiju un laiku tam. Arī radošums –  tas ir resurss, enerģija un pašapziņa. Atceraties kādu nodarbošanos, kas jums bērnībā ļoti patika vai par kuru vienmēr sapņojāt? Tas jau būs spēcīgs resurss dzīves grūtību pārvarēšanai!

Tagad es pavisam noteikti ticu: esi vērīgs, zinātkārs, ieinteresēts un Tev atklāsies jauns pasaules redzējums! Novēlu ikvienam neapstāties pie sasniegtā, izmēģināt koučingu un jaunas pieejas, meklēt un atrast sevi no jauna, ieraugot pasauli jaunās krāsās!

Pieteikties sesijai vai izaugsmes treniņiem pie Viktorijas ir iespējams, sazinoties:

Paldies Viktorijai par dalīšanos un tiekamies arī citās trešdienās! 🙂

Please follow and like us:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top