Laila Snidzāne

“Trešdienas ar koučiem” – Laila Snidzāne

Šodien mūsu viešņa ir Laila Snidzāne – “MetaCoach” mācību centra vadītāja un trenere.

Laila, izstāsti, tu ne tikai vadi skolu un koučinga apmācības, bet arī strādā un vadi komandas un biznesa procesus ikdienā, komunicē gan komandu ietveros, gan ārpus tām. Kā koučings iederas biznesa vidē? Vai tev tas palīdz, vai tieši otrādi traucē?

“Kopš apguvu koučingu, tas ir iesakņojies manā ikdienā.. Jāatzīst, ka sākumā, kad vēl tikai apguvu kouča profesiju, nedaudz pārspīlēju ar jauno zināšanu pielietošanu, jo es tači “zinu”, ka Cilvēkam ir visi viņam nepieciešamie iekšējie resursi”, reizēm likās, ka es ticu tiem vairāk nekā viņi paši sev.

Tas ir viens no M.Ēriksona pamatprincipiem 🙂

Nākamais man galvā iesēdās ilgāk – “Cilvēks vienmēr izdara vislabāko iespējamo izvēli konkrētajā situācijā”. Jā, tieši šis man nāca visgrūtāk, jo es, piemēram, redzu, ka cilvēkam ir milzīgs potenciāls vai talants, bet cilvēks pats no nesaprot vai baidās… Mācījos nenodarīt pāri un nesteidzināt, ļaut cilvēkam pašam pieņemt lēmumu, cik ātri un kurā virzienā iet.”

Tas ir tāds interesants princips. Vai nav tā, kas tas tā kā nedaudz attaisno?

“Gan jā, gan nē 🙂 Šeit vairāk runa iet nevis par to otru cilvēku, bet gan pat mūsu attieksmi.. Dziļi izprotot šī principa būtību, mēs saprotam, ka nav tikai melns un balts. Ir arī pelēkie toņi… kādi tie ir, var noskaidrot tikai jautājot kā īsti ir. Katram cilvēkam vienmēr ir pamatojums darbībai vai vārdiem, vienkārši reizēm mums tas var nepatikt.. Starp citu, Katras rīcības pamatā ir pozitīvs nodoms”.  Reizēm mums personīgi tas ir absolūti nepieņemams, bet tā ir. Noskaidrojiet kāds īsti un sapratīsiet cilvēku daudz labāk.

Ļoti palīdz strādāt ar savu ego – jo mums taču patīk, kad cilvēki dara tā kā mums vajag, bet viņi dara ar savu nodomu. Vienmēr! Neinteresanti vai nē? Bet tā ir :)”

Vai ir vēl kādi principi?

“Jā, un viens no tiem ir ļoti mūsdienīgs – “Pārmaiņas ir neizbēgamas”. Nekas nav mūžīgs. Ne bēdas, ne panākumi! Par nozēļu vai par laimi, nekad nevar asptāties un, ja kaut kas ir izdevies šodien, vēl nenozīmē, ka tā pat būs arī rīt! Neviens biznesa modelis nav vairs nav mūžīgs, ne vienas attiecības, jo, ja mainās kaut viena sastāvdaļa (bet tā notiek ik sekundi), manās arī konteksts.”

Paldies, ka padalījies. Uz nobeigumu vēl viens jautājums – kāda iemaņa ir tā, ko paņēmi no koučinga un kas palīdz ikdienā?

“Hm.. Var būt tas, ka saprotu un ļoti cenšos SKATĪTIES un REDZĒT cilvēkus, tiešām KLAUSĪTIES un DZIRDĒT. Cilvēki dzīves laikā iemācās slēpt savas emocijas un patiesās vēlmes, tomēr, ja tu skaties – tā pavisam no sirds – un nevis uz savu atspulgu, bet uz to otru cilvēku, tad redzi, to ko neparāda, un dzirdi to, ko nepasaka.

Pamēģiniet ar kādu cilvēku runāt kaut vai 15 minūtes ar mērķi saprast nevis atbildēt un jūs sapratīsiet par ko es runāju :)”

Paldies Lailai par mini-interviju un tiekamies jau nākamajā trešdenā, lai iepazītos vēl ar kādu jauku cilvēku 🤩

Please follow and like us:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top
Scroll to Top