“Trešdienas ar koučiem” – Ieva Sīmane

Seksa koučings? Kāpēc gan nē! Tur, kur ir vēlmes vai mērķi, iespējas vai aizkavēšanās, tur ir iespējama arī attīstība. Partnerattiecības un sekss ir liela mūsu dzīves sastāvdaļa, kura nevar būt atstāta novārtā. Un šodien mūsu viešņa ir Ieva Sīmane!

Pastāsti, lūdzu, kas ir Ieva Sīmane?

“Ieva Sīmane ir seksualitātes un partnerattiecību entuziaste, seksa koučs un erotiskās literatūras autore. Bērni (12 un 19 gadi) saka, ka viņiem ir foršākā mamma pasaulē, mīļotais vīrietis dēvē par princesi un nelabojamu romantiķi, draugi zina, ka viņa ir pozitīvisma laumiņa, savukārt kolēģi uzskata, ka Ieva ir mērķtiecīga un spēj sasniegt visu, ko vēlas. Vecāki viņu mīl bez aizspriedumiem, tas dod spēku un varēšanu. Salielīju, taču tā ir balta patiesība. ☺ “

Kāpēc sekss?

“Par šo svarīgo dzīves jomu interesējos jau kopš agriem pusaudzes gadiem, un no jaukas aizraušanās tā laika gaitā ir kļuvusi par manas dzīves pamatvērtību (esenci). Partnerattiecības allaž esmu uzskatījusi par neatņemamu pilnvērtīgas dzīves sastāvdaļu un arvien esmu meklējusi jaunus veidus, kā mīlestību, tuvību, erotiku, seksu un attiecību rutīnu uztvert kā ceļabiedrus, kas padara dzīvi krāšņāku un baudāmāku. Uzskatu, ka veiksmīgas partnerattiecības ir iespējamas tad, kad cilvēks sevi ir pieņēmis un patiesi mīl, lai arī cik banāli tas neizklausītos. Tas nozīmē, ka viņš ir arī apzinājis un pārvarējis pagātnes, tostarp bērnības, traumas.”

Kā Tu nonāci līdz šim virzienam?

“Tā ir notikumu ķēdīte, kas visas dzīves laikā atvedusi līdz šim virzienam. Pusaudzes gados mana aizraušanās bija rakstīt dienasgrāmatu. Tur visi notikumi bija par un ap attiecībām ar puišiem, draudzenēm, vecākiem, māsu, skolotājiem utt. Vēlāk, uzticoties tuvu cilvēku pamudinājumam un sava radošuma dabiskajai izpausmei rakstīt, sāku sacerēt erotiskus stāstiņus, tie ieguva negaidītu atzinību. Tāpēc 2018. gadā nāca klajā mans pirmais erotisko stāstu krājums “Svētlaimes medniece”, kas gozējās arī Jāņa Rozes lasītāko grāmatu topā.  Taču man bija sajūta, ka varu darīt vairāk, lai iedvesmotu cilvēkus un palīdzētu risināt attiecību sarežģījumus. Meklēju iespējas apgūt metodes, kas palīdzētu man darbā ar cilvēkiem, tā nonācu līdz koučingam.”

Kāpēc sekss Latvijā ir tabu tēma?

“Mēs, mazajā postpadomju valstiņā Latvijā, nereti spekulējam ar to, ka sekss un attiecības ir tabu dažādu vēsturisku notikumu dēļ. Tie ir iemesli mūsu nezināšanai, kūtrumam, manipulācijām, kautrībai, noslēgtībai utt. Taču šī noskanējusī plate ir jānoņem no skaņu celiņa. Man gribētos, lai cilvēki izlaužas no šiem senajiem aizspriedumiem. Pastāv priekšstats, ka mēs visādā ziņā atpaliekam no vecās Eiropas un ASV, un samierināmies ar to, taču nesen klausījos kādas norvēģietes stāstu, kuru intervēja seksa koučs no ASV, un, izrādās… tadam… cilvēki visā pasaulē ir tādi paši. Arī viņas vecāki nestāstīja viņai par seksu, arī skolā informācija par seksu ir skopa, arī viņa ir piedzīvojusi traumatiskas attiecības. Tāpēc nevar teikt, ka sekss ir tabu tēma Latvijā. Visā pasaulē ir dažādi cilvēki un viņu pieredzes, kas veido kopējo seksualitātes un attiecību kultūru. Man gribas ticēt, ka viss mainās uz labu. Ar savu literāro darbību, personīgo pieredzi un iegūtajām profesionālajām iemaņām vēlos iedvesmot cilvēkus ļauties savai seksualitātei un piedzīvot fantastiskus tuvības mirkļus, tāpēc aicinu sapņot un izvirzīt patīkamus un sasniedzamus dzīves mērķus un panākt labklājību visās sev svarīgās dzīves jomās.”

Kas ir seksa koučings?

“Seksa koučings Latvijā ir jaunums, šķiet, esmu vienīgā šāda speciāliste, lai gan ASV un Eiropā šī prakse ir diezgan izplatīta. Seksa koučs ir profesionālis, kurš palīdz klientam risināt ar seksualitāti, tuvību un attiecībām saistītus jautājumus – kā uzlabot seksuālo dzīvi, attiecības, seksualitāti un apzināties un pilnveidot sevi kā seksuālu būtni. Seksa koučs var palīdzēt arī tad, ja partneriem ir dažādi uzskati un vajadzības seksuālajā dzīvē. Seksa koučs nav psihologs. Koučs palīdz risināt jautājumus, ņemot vērā klienta esošās iespējas un fokusējoties uz viņa seksuālās dzīves vajadzībām, mērķiem un to sasniegšanu. Koučs, kā zināms, nestrādā ar pagātnes traumām, taču tās cieņpilni ņem vērā.”

Ko Tu ieteiktu cilvēkiem, kuriem Tava palīdzība varētu noderēt, taču viņi kautrējas?

“Pirmkārt, seksa kouča un vispār kouča ētikas kodekss paredz pilnīgu konfidencialitāti. Konsultācijas notiek pieņemošā veidā, bez nosodījuma un aizspriedumiem. Abpusēja uzticēšanās ļauj ātrāk un veiksmīgāk sasniegt vēlamo rezultātu. Otrkārt, pieredze rāda, ka 99% cilvēku piemīt kādas kaislības vai šķietamas problēmas, kas aizēno viņu personīgo dzīvi un partnerattiecības, bet, tiklīdz tās spēj nosaukt vārdos un pieņemt savu autentiskumu, cilvēks iegūst emocionālu un ķermenisku brīvību. Koučs palīdz šo brīvību iegūt.”

Kas jauns gaidāms no Ievas Sīmanes? 

“Straujiem soļiem tuvojas manas otrās grāmatas, erotiskā piedzīvojumu romāna BAUDU SPĒLES atvēršanas svētki. Grāmatu varēs iegādāties iepriekšpārdošanā manā mājas lapā (tā vēl šobrīd ir tapšanas stadijā) Šādi mani varēs atbalstīt grāmatas izdošanas procesā, par ko jau iepriekš sirsnīgi pateicos.”

Ko Tu novēli šīs sarunas lasītājiem?

“Vai drīkstu vairākus novēlējumus? Pirmais – atļauj būt sev pats. Iegūtā brīvība ir labākais, ko Tu sev vari iegūt! Pārbaudīts uz pašas ādas. Un vēl es novēlu samazināt nozīmību notiekošajam personīgajā dzīvē, tvert visu vieglāk un ar spēles garšu uz mēles, tai pašā laikā spējot formulēt savas vēlmes, sapņus, mērķus un to pozitīvo iznākumu. Tāpēc tapa mans jaunais romāns BAUDU SPĒLES. Caur personisko pieredzi, sastaptajiem cilvēkiem un izaugsmes praksēm, kā veltījums un aicinājums ļauties iztēlei un dzīves notikumiem.”
Ja vēlaties sazināties ar mani, tad:

Uz tikšanos nākamnedēļ!

Please follow and like us:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top
Scroll to Top