Par mērķiem un vērtībām...

Par mērķiem un vērtībām…

🤔 Kādas ir jūsu vērtības?

Nesen seminārā runājām par motivāciju, kura rodas tikai kad ir noteikts mērķis kaut ko izdarīt vai sasniegt. Nav mērķu -> nav motivācijas!

Bet ko darīt, ja mērķis ir un motivācija it kā arī, bet vāja un to gribētos uzlabot? Viens no paņēmieniem ir 3 vai pat vairāk reizes jāuzdod sev jautājumi “Bet kāpēc man tas ir vajadzīgs?”, “Ko man tas dos?”, “Un kas notiks, ja es to sasniegšu?” utt. – jautājumi, vērsti uz apzinātības līmeņa celšanos un kuru mērkis ir tikt pie Jūsu vērtībām – kāpēc patiešām jums tas ir vajadzīgs un tik svarīgs…

🔥🔥🔥Šeit atradīsiet dažu vērtību sarakstu un arī īsu aprakstu:

✔️ Mīlestība – tā, iespējams, vispār pati pirmā lieta, ko sauc gandrīz katrs no mums. Tā ir svarīga vērtība, kas ir pelnījusi īpašu vietu katra cilvēka dzīvē. Un šeit runa nav tikai par romantisku sajūtu, jo tas nav vienīgais mīlestības veids, kuru cilvēks spēj just. Tā, kā jūs mīlat savus draugus un tuviniekus, jūs varat mīlēt arī pārējos cilvēkus. Mīlestība pret cilvēkiem rada līdzjūtību, un tas ir vēl viena lieta, par ko mums vajadzētu teikt, kad pārskaitām galvenās dzīves vērtības. Kad mēs nonākam līdz līdzcietībai, mēs sākam redzēt cilvēkos labāko, bet viņi redz labāko mums.

✔️ Izpratne, kura katram cilvēkam ir nepieciešama. Cik bieži var redzēt cilvēkus, kuri tur savā sirdī dusmas un skaudība pret citiem, par iemesliem, rīcību, kuru viņi nevēlas saprast. Dusmas padara tos aklus un attālina no apkārtējiem. Ja jūs esat gatavs saprast un pieņemt cilvēkus un apstākļus, kas liek viņiem rīkoties tā vai citādi, jūs saņemsiet kontroli pār situāciju, un būs iespēja ar katru atrast kopīgu valodu.

✔️ Cieņa pret cilvēkiem – ir arī ļoti svarīgs kritērijs. Tā ne tikai ļauj mums iedvesmoties no labākajām īpašībām apkārtējos, bet arī ļauj labāk redzēt un mēģināt labot savus trūkumus. Neviens nav perfekts; un cieņa ir vienīgais veids, ar kuras palīdzību mēs varam pamanīt pozitīvu citos un censties pilnveidot sevi. Un, kā daudzas citas dzīves vērtības, cieņai piemīt īpašība atspoguļoties no citiem cilvēkiem uz jums – jo ar lielāku cieņu jūs izturaties pret apkārtējiem, jo lielāku cieņu un viņi izturas pret jums.

✔️ Disciplīna, ko daudzi, diemžēl, var sajaukt ar sīkiem mājas darbiem, un cenšas no tā izvairīties. Rutīna nozīmē, ka mēs darām kaut ko ļoti vienveidīgs; disciplīnēt sevi – tas ir tad, kad cilvēks darbojas pat ar zināmu daļu jautrības, bet galvenais, kas viņu satrauc, ir viņa pienākumu izpilde pilnā apjomā. Disciplinēts un atbildīgs cilvēks vienmēr cienīs savu un citu laiku, tāpēc viens no viņa īpatnībām visdrīzāk būs arī punktualitāte.

✔️ Ticība citiem. Tā var izplatīties uz jūsu attieksmi arī pret sevi. Tas ir jūsu apņēmība, kas spēj virzīt cilvēku arī grūtos brīžos. Vai viņa šaubas par sevi, kas grūtā brīdī var iznīcināt ticību. Un interesanti, ka šī ticība ir lipīga – jo vairāk jūs ticat citiem, jo vairāk stiprinās jūsu ticība sev.

✔️ Paldies. Kad jūs iztērējat tikai sekundi, lai pateiktu “paldies”, paužot atzinību citiem, jūs palaižat milzīgu draudzīguma enerģiju un kā atbildi saņemat pateicību atpakaļ. Tieši pateicība palīdz ieraudzīt un izjust to pārpilnību un prieku, kuru dāsni dāvā mūsu dzīve.

✔️ Piedošana. Prasme piedot mūs atbrīvo no sāpēm un dusmām, kas liek mums ir “iestrēgt” pagātnē. Kad jūs piedodat, jūs atlaižat aizvainojumu un pārvietojas uz priekšu pa savu dzīvi.

✔️ Draudzība. Draugi mūs atbalsta, un viņi vienmēr ir gatavi palīdzēt ar padomu, ja mēs viņus par to lūdzam. Draugi ir blakus mums galvenajās grūtībās un vienmēr ir ar mums blakus ar priecīgos brīžos.

✔️ Cerība. Tā ir tā degviela, kas silda mūs, kad mēs esam noguruši un neredzam ceļu. Cerība pārliecina mūs un atbalsta neatkarībā no tā, kas notiek mūsu dzīvē.

✔️ Optimisms. Ir tāds teiciens: “Ja tev tika citrons – taisi no tā limonādi! “Tā ir ļoti vērtīga īpašība – spēt redzēt labu pat tur, kur to ir ļoti grūti redzēt. Cilvēkiem ar šādu īpašību sliktā dzīvē vienmēr ir mazāk, nekā laba. Pareizāk sakot, sliktas nevar būt – tāpēc, ka viņi spēj tam pretoties un pielāgot sev vajadzīgajā gultnē.

✔️ Tolerance. Ir tādi cilvēki, ar kuriem mums reizēm negribas būt blakus. Bet tā vietā, lai parādītu viņiem savu nicinājumu, labāk izrādīt iecietību – tas ir labāka un cienīga alternatīva.

✔️ Godīgums. To pat apspriest nav vērts. Un nebrīnieties, ka šis kritērijs ir pašās beigās – tas ir tāpēc, ka godīgums ir pamats, uz kura stāv visas citas dzīves vērtības. Godīgums ir ne tikai atzīst savas kļūdas darbā vai pateikt vīram patiesību par to, kur jūs iztērējāt naudu no kartes. Godīgums ir tajā, lai atzītu, ka jūs neesat ideāls. Tas ir vienīgais veids, ar kura palīdzību jums būs iespēja ietekmēt savu dzīvi, lai mainītu to uz labāku.

Un kādas ir jūsu vērtības?

Teksta autore: Laila Snidzāne

Please follow and like us:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top
Scroll to Top