Par koučinga asociācijām

Par koučinga asociācijām

Pasaulē ir izveidotas daudzas profesionālas koučinga asociācijas, kuru mērķis ir:

        • palīdzēt noteikt un uzturēt koučinga standartus, 
        • veicināt labu praksi,
        • nodrošināt kouču attīstību, uzraudzību un akreditāciju.

Tie, kas interesējas par koučingu, bieži jauc skolas un asociācijas, saliekot tās “vienā grozā”, tomēr tā tas nav.

        • Skolas nodrošina pašu apmācību procesu un dod zināšanas – gan pamata, gan padziļināti (kouči mācās visu mūžu), pēc eksāmenu un kritēriju nokārtošanas izsniedz sertifikatus. Praktiski visu skolu programmas ir akreditētas kādā asociācijā, kas pasaka, ka tā ir atbilstoša koučinga standartiem un principiem.
        • Asociācijas uzrauga standartus un akreditē skolu mācību programmas, kā arī koučus, kas vēlas iziet akreditācijas procesu un iekļauties kādas asociācijas komūnā.

 

Lielākās asociācijas pasaulē:

        • International Coach Federation (ICF)
        • The International Authority for Professional Coaching and Mentoring (IAPC&M)
        • Center for Credentialing & Education (CCE)
        • European Mentoring & Coaching Council (EMCC)International Association of Coaching (IAC)
        • International Association of Coaching (IAC)
        • Association for Coaching

Tomēr tas saraksts ir daudz plašāks un nav “labi” vai “slikti”, atšķiras organizācijas vecums, lielums utt. Visām koučinga organizācijām pasaulē ir vieni pamati jeb koučinga standarti un to veidojošās kompetences, kas cēlušās no Timothy Gallwey un kurus 90-to gadu sākumā aprakstīja Tomas Leonards (noteikti uztaisīsim atsevišķu ierakstu par koučinga vēsturi un kompetencēm).

Un tieši to mēs vēlamies pasvītrot – koučings ir par kompetenci un tas nozīmē – praksi un attīstību mūža garumā! Kouča pieredzi un profesionalitāti mēra stundās un tā klientu sasniegumos! 🙂

System Coach APC programma ir akreditēta Association of Professional Coaches – APC (https://apcoach.org/) un nodrošina visu kouču kompetenču attīstību ļoti plaši un dziļi – programma ir uz 370 stundām un tas ir ļoti daudz!

Un tā kā asociācija ir jauna un vēl iet savu popularizācijas ceļu, tad mēs, kā skola (MetaCoach), saņemam daudz jautājumu par lielāko un Latvijā populārāko – ICF. Mēģināsim arī šeit maksimāli atbildēt 🙂

?Vai ar MetaCoach sertifikātu var kļūt par ICF draugu vai biedru? 

Jā, protams, piesakies, samaksā un esi!

1.Ja grib kļūt par biedru, tad jāapmaksā ICF Global biedru nauda un pēc tam var stāties ICF Latvia, arī samaksājot biedru naudu.

2.Ja grib kļūt tikai par draugu, tad maksā tikai ICF Latvia.

 

?Vai ar MetaCoach sertifikātu var akreditēties ICF? 

Jā, protams, izej sertifikācijas procesu.

ACC, PCC un MCC ICF kritēriji ir apkopoti šeit:

https://coachingfederation.org/credentials-and-standards/application-path-comparisons – jālasa kolonna “Portfolio Path” (tas ir par skolām, kas ir akreditētas citās asociācijās, respektīvi šajā gadījumā par mums). Blakus kolonnā “ACSTH Path” – šis par par nosacījumiem, ja mācītos Ēriksona skolā vai BCC.

Starpība uz akredetāciju nosacījumos nav. Starpība maksā ir, tomēr tā ir jau atspēlēta mācību maksā un mācību un prakses stundu apjomā (System Coach APC programmai)! 🙂

 

?Kā var iestāties citās asociācijās?

Katrā ir savi nosacījumi un noteikumi, tā kā jāgriežas konkrētā asociācijā, jo tikai tājā varēs jums korekti atbildēt. Lai iestātos APC, jāaizpilda pieteikums: https://apcoach.org/lv/registration/

 

Ceram, ka nedaudz ieskicējām par šo tēmu. Jebkurā gadījumā katram ir jāpieņem lēmums individuāli – vai vajag un ja vajag – priekš kam (dalība asociācijā nozīmē arī iesaisti). Mēs vienmēr iesakām cītīgi strādāt pirmām kārtām pie savu prasmju un kompetenču attīstības un atbalsīt savus klientus, jo tieši tas ir kouča veiksmes un profesionalitātes pamatā!

Please follow and like us:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top