MĀKSLĪGAIS INTELEKTS UN STRESS - KO ŅEMT VĒRĀ

Vebināra ieraksts “Mākslīgais intelekts un stress – ko ņemt vērā”

Kā tu uztver mākslīgo intelektu: tas ir draugs vai drauds tavai profesionālai un personīgai dzīvei?

“Ja pētījumi saka, ka MI ietekmēs 50% darba vietu, vai to vidū būs manējā? Vai man vēl būs darbs pēc 3 – 5 gadiem? Kas mainīsies manā ikdienā? Kā es spēšu pielāgoties? Kādas jaunas iemaņas un kompetences man jāapgūst un kad?” – šādi jautājumi rodas, domājot par mākslīgā intelekta (MI) ienākšanu ikdienas dzīvē un darba vidē. Daudzi jau izmanto tā piedāvātās iespējas, kādam pagaidām tas nav aktuāli, jo darbā nav nepieciešams, kāds uzskata, ka šī tikai tāda modes lieta, un kādam, domājot un lasot informāciju par MI perspektīvu nākotnē, rodas stress un bailes no nezināmā.

Šajā vebinārā iet runa par MI iespējamo saistību ar stresu, jo tas var gan būt stresa iemesls, gan palīgs stresa pārvaldībā un labbūtības veicināšanā, ātri atrodot visu nepieciešamo informāciju.

 

Mākslīgais intelekts pēdējā gada laikā ir diskusiju temats, un tā ietekme mūsu darbā un dzīvē ir nenoliedzama. Lai gan MI iespējas tiek uzskatītas par revolucionārām, tas var arī radīt stresu un trauksmi cilvēkos. Te MI mums piedāvā dažus stresa iemeslus, kāpēc cilvēkiem var būt  bažas un bailes par mākslīgā intelekta ietekmi nākotnē:

    • Darbvietu zaudēšana MI automatizācijas dēļ pārņemot ļoti daudzas profesionālās jomas, izraisot darba vietu zudumu un nenoteiktību par darba nākotni.
    • Bailes no sagaidāmajām pārmaiņās tuvākajos gados: darbinieki var justies MI apdraudēti un uztraukties, ka viņus aizstās mašīnas, izraisot stresu un trauksmi
    • Kontroles trūkums: MI sistēmas var pieņemt lēmumus bez cilvēka līdzdalības, kā rezultātā darbinieki zaudē kontroli savā darbā un tas palielina stresu.
    • Tehniskas grūtības un bailes kļūdīties: MI sistēmas var būt sarežģītas un grūti lietojamas, izraisot vilšanos un stresu darbiniekiem, kuri nepārzina šo tehnoloģiju.
    • Pārmērīga paļaušanās uz MI: darbinieki var kļūt pārāk atkarīgi no MI sistēmām, kā rezultātā tiek zaudētas kritiskās domāšanas prasmes un palielināts stress, ja tehnoloģijas nedarbojas.

Visbeidzot, lai gan MI var radīt revolūciju tajā, kā mēs strādājam un dzīvojam, ir svarīgi laicīgi izvērtēt tā iespējamo ietekmi uz stresa līmeni, tad darīt visu, lai to novērstu. Vebinārā aicināšu katram izvērtēt savas attiecības un emocijas, kas saistās ar MI.

Skaties šo vebināru, ja MI un stresa tēma tevi uzrunāja, un vēlies mini bezmaksas koučinga sesiju, ejot cauri sagatavotajiem jautājumiem.

 

GLAVENĀS TĒMAS:

    • Mākslīgais intelekts un stress – kam laicīgi pievērst uzmanību
    • Ar MI saistītās iespējamās emocijas un stresa pazīmes
    • MI izmantošanas iespējas stresa pārvaldībai
    • Dažas praktiskas ikdienā izmantojamas metodes no Labbūtības un stresa pārvaldības kursa


VEBINĀRU VADA: Evija van der Beek

 

Please follow and like us:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top
Scroll to Top