Ieva Zaumane

Jautājumi – atbildes ar Ievu Zaumani..

Šodien parunāsim ar Ievu Zaumani, profesionāli organizāciju iekšējās komunikācijas jautājumos un “Ieva Zaumane Systemic Change” īpašnieci, lai noskaidrotu vairāk par viņas ceļu līdz koučingam 😀


❓ Ieva, tu specializējies uz komunikācijas vadības jautājumiem organizācijās. Kā koučings ienāca Tavā dzīvē?


Mazliet pasmaidot par šo procesu, varu teikt, ka koučings manā dzīvē ienāca klusiņām pa sētas durvīm. 😀

Interese par to man radās aptuveni pirms desmit gadiem, kad koučinga skolas sāka intensīvi piedāvāt mācīties šo jomu, taču tajā laikā vēl strādāju sabiedriskajās attiecībās un tā īsti vēl neredzēju, kā varēšu, pirmkārt, samaksāt par mācībām un otrkārt, kā ieguldīto naudu pēc tam spēšu “atpelnīt”.

Tad pagāja daži gadi, kad gāju cauri personīgajām transformācijām, un es ļoti nopietni pievēros organizāciju iekšējās komunikācijas un darbinieku piesaistes jautājumiem organizācijās. Sāku pētīt šo virzienu, kaut kur ik pa laikam kādā seminārā uzzināju par koučingu klientu vai komandas vadībā, pamazām epizodiski konsultēju vadītājus iekšējās komunikācijas jautājumos un trenēju komandas. Un tad sapratu, ka mans superspēks slēpjas spējā klausīties un uzdot īstos jautājumus kombinācijā ar spēju uz organizāciju paskatīties stratēģiskā līmenī. Tajā brīdī arī pieņēmu lēmumu, ka, lai leģitimizētu savu darbību, man ir vajadzīgas arī koučinga bāzes zināšanas un metodes. Tajā brīdī man arī bija skaidra vīzija, ko ieguldītā nauda mācībās man dos personīgi un profesionāli. 

❓ Ko tev, kā speciālistam savā nozarē, koučings ir devis?


Es sevi pozicionēju kā iekšējās komunikācijas vadības konsultantu. Savas disertācijas rakstīšanas procesā nonācu pie atziņas, ka iekšējo komunikāciju organizācijā var sadalīt dažādos līmeņos un apjautu, ka, lai mans pakalpojums būtu kvalitatīvs, man jāspēj strādāt vairākos komunikācijas līmeņos.

Mana komforta zona vienmēr bijusi korporatīvais līmenis, taču slēptais talants slēpās arī komandu komunikācijas līmenī. Tad nu koučings manī atvēra šo talantu, un tagad dod iespēju vadītājiem piedāvāt integrētu skatījumu uz iekšējo komunikāciju viņu organizācijās. 

❓ Ko, tavuprāt, tas var dod uzņēmumiem?

Es uzskatu, ka koučings ir metode, ko var apgūt un izmantot katrs vadītājs, kurš tic, ka cilvēkos slēpjas neiedomājams resurss. Ieguvumu var būt ārkārtīgi daudz. Tā nav tikai kouču privilēģija izmantot šīs metodes, kuru pamatā ir spēja attīstīt sevi, savu komandu.

Domāju, ka vadītāji, kuri prasmīgi izmanto koučingu savā darbā, iegūst atvērtu, uz uzticēšanos balstītu attiecību vidi. Viņi stiprina savu komandu un katru darbinieku individuāli, ieraugot talantus, resursus un bremzējošos faktorus, ko ar īstajiem instrumentiem palīdzēt pārvarēti. 

❓ Un beigās, ko tu ieteiktu cilvēkiem, kas uzsāk vai nu lietot koučinga paņēmienus savā privātajā vai darba dzīvē vai arī nostājas un profesionālā kouča takas?


Iesaku būt drosmīgiem un tiešām izmantot iegūto instrumentu kasti, kurā ir ļoti daudz metožu, kā vadīt gan individuālas, gan komandu koučinga sesijas. Tikai praktizējot, iespējams paaugstināt savu profesionalitāti. Sākumā var likties, ka ir tikai viens pareizais veids, kā jautāt vai kā likt lietā metodes, turklāt šo pārliecību var pavadīt bailes ķerties klāt. Taču katrs koučs laika gaitā atrod savu pieeju. Katram veidojas savs rokraksts. Un, jā, process paredz arī mācīšanos caur kļūdīšanos.Vēl vēlos piebilst, ka jaunajiem koučiem, kuri vēlas vadīt tikai un vienīgi koučinga sesijas, ar to pelnot, nopietni jādomā par savu personīgo zīmolu. Tas ir vienīgais ceļš, kā iegūt atpazīstamību un veidot savu autentisko pieeju, kas ļaus klientiem viņus atrast.


Paldies, Ieva, par iedvesmojošām atbildēm un tiekamies 16.marta seminārā, kur Ieva vairāk stāstīs par savu profesionālo taku un par personīgā zīmola veidošanu!


Pieteikšanās un vairāk informācijas: https://metacoach.lv/event/kouca-personigais-zimols/


Veiksmi un prieku katru dienu!

www.metacoach.lv komanda

Please follow and like us:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top
Scroll to Top