Inta Konstante-Zaķīte

“Trešdienas ar koučiem” – Inta Konstante-Zaķīte

Tupinām iepazīstināt ar mūsu koučiem! Mēs visi esam tik dažādi un katram ir savi ceļi kā nonākt līdz koučingam un kā tas ieiet mūsu dzīvēs! Šodien sarunā ir Inta Konstante-Zaķīte..

 

Inta, kā koučings ienāca Tavā dzīvē? 

Sākoties pandēmijai pagājušā gada martā, mana līdzšinējā nodarbošanās tika ‘’nolika uz pauzes’’, tādējādi man radās laiks padomāt, ko vēl citu es dzīvē gribētu darīt un, kas mani aizrauj? Šīs pārdomas sakrita ar koučinga sesiju pie Joannas, un es sapratu, ka tas varētu būt virziens, kurā iedziļināties un realizēt savu potenciālu, jo psiholoģija un sevis izzināšana mani vienmēr ir interesējusi. Sapratu, ka koučings ir tiešām vērtīgs un efektīvs instruments, un vēlos šī instrumenta pielietošanu apgūt arī pati. Tā pagājušā gada septembrī uzsāku mācības MataCoach, un nu jau sevi varu saukt par profesionālu kouču. 

Kas priekš Tevis ir koučings? 

Pašizziņas un pašizpausmes veids. Mani aizrauj koučinga vieglums, jo, ar šķietami vienkāršām metodēm, ir iespējams tikt pie lieliska rezultāta, un tas viss notiek izmantojot savus iekšējos resursus, un saglabājot fokusu uz savu mērķi. Man ļoti patīk, ka koučinga metodes var pielietot praktiski ikvienā dzīves jomā, līdz ar to koučam nav jābūt vienas konkrētas tēmas speciālistam. Tajā pašā laikā, ja koučam izdodas nospraust savu konkrētu darbības virzienu, tad rezultāts ir vēl efektīvāks un sagādā patiesu gandarījumu.

Kāda ir Tava specializācija? 

Man patīk strādāt ar mērķa sasniegšanas jautājumiem, ierobežojošajiem uzskatiem un personīgas izaugsmes jautājumiem. Vienu šauru, konkrētu virzienu vēl neesmu nodefinējusi, jo šobrīd atrodos procesā, mācos un mēģinu “uztaustīt” pareizo virzienu. 

Mani ļoti uzrunā arī grupu koučings, kas balstīts uz komandas saliedēšanas principiem. 

Tu esi arī radošās industrijas pārstāvis, organizē dažādus pasākumus un piedalies projektos. Kā savu radošo profesiju Tu izmanto kā koučs? 

Manuprāt, šīs divas sfēras viena otru ļoti labi papildina. Tieši transformācijas koučingā izjūtu, ka varu izmantot savu radošumu, piemēram, strādājot ar asociatīvajām kartītēm. Tāpat radošums palīdz komunikācijā ar cilvēkiem, ar kuriem strādāju, jo bieži izmantoju dažādas metaforas, lai skaidrāk ilustrētu savu domu vai izskaidrotu savas darba metodes.

Kādi ir Tavi nākotnes plāni saistībā ar koučingu? 

Šobrīd es turpinu papildināt savas zināšanas, mācos par NLP meistaru, kā arī esmu Eneagrammas praktiķa kursā. Varētu teikt, ka šogad esmu sev nospraudusi izteiktu mācīšanās virzienu, jo jūtu, ka vēl ir tik daudz informācijas un visas šīs zināšanas, viena otru tikai papildina. 

Šogad plānoju izveidot divus kursus sievietēm, kas būtu balstīti uz pašizaugsmi un sevis pieņemšanu, kā arī aktīvāk sākt praktizēt individuālo koučingu. Un, protams, esmu arī atvērta jebkādiem sadarbības piedāvājumiem.

 

Ja jūs vēlaties uzzināt vairāk vai arī vienoties par sesiju, sazinieties ar Intu pa taisno:

Inta Konstante-Zaķīte:

Please follow and like us:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top
Scroll to Top