Dace Apsīte-Pīča

“Trešdienas ar koučiem” – Dace Apsīte-Pīča

 

Šodien iepazīsim tuvāk vienu no mūsu lieliskakiem koučiem – Dace Apsīte-Pīča.

 

Dace, pastāsti par sevi, kas Tu esi un kā nokļuvi koučinga pasaulē?

Jau kopš sevi atceros- manas aizraušanas un darbošanās profesionālajā sfērā ir bijušais saistītas tieši ar atbalstu citiem – sākot no prieka “atnešanas” organizējot un vadot pasākumus, līdz pat atbalstam dažādos biznesa procesos – dažādu uzņēmumu un projektu ietvaros. Tāpēc varu teikt, ka esmu gan “aiz skatuves”, gan skatuves cilvēks. Varu raksturot sevi kā vērtību un radošu cilvēku.  Vienmēr meklēju iespējas, kā nestandarta situācijās izmantot tos resursus, kuri pieejami kā alternatīvu mērķu sasniegšanai.

Koučings ienāca manā dzīvē labu laiku atpakaļ, tas bija gadus 7 atpakaļ – biju aizgājusi uz vienu no atvērtajām lekcijām un sajutu – jā.. tas ir interesanti. Mani uzrunāja, tie cilvēki, kuri bija tajā vidē- viņi bija ļoti patīkami un apzināti.

Metacoach uz kouču apmācībām es nokļuvu vienas nejaušas sarunas virzīta-tā bija saruna par attīstību un tālāk izglītību. Brīdī, kad ieminējos savu ideju- kļūt par Kouču, kolēģi vienbalsīgi teica “Dace, tas ir Tavs – Tev sanāk strādāt ar cilvēkiem”. Šodien esmu ļoti pateicīga par šiem kolēģu vārdiem, jo tie bija, kā odziņa uz tortes-es vēl vairāk noticēju sev par savu izvēli.

Kādos gadījumos Klienti pie Tevis var vērsties?

Individuālās sesijas pie manis lielākoties tieši izvēlas jautājumos, kuri saistīti ar sevis izaugsmi, karjeras attīstību, attiecībām, kādas konkrētas prasmes uzlabošanu, jaunu mērķu uzstādīšanu, laika plānošana, darbs pie sava biznesa attīstības, ideju ģenerēšana u.c. Individuālās sesijas piedāvāju arī uzņēmumiem, kā piedāvājumu viņu darbiniekiem, kā atbalstu individuālo mērķu sasniegšanā.

Grupu koučingu parasti izvēlas uzņēmumi, un šādas sesijas var būt noderīgas, gan ikdienas sapulču vadīšanā, gan ceļā uz uzņēmuma mērķu sasniegšanu. Šis ir ļoti noderīgi tiem uzņēmumiem, kuri patiešām vēlas iesaistīt visus darbiniekus ceļā uz mērķiem. Arī darbinieki šo novērtē un uztver to, kā sava veida spēli- jo tā ir atkāpe no ikdienas un stimulē radošuma attīstību.

Grupu koučinga ietvaros ir pieejamas arī apmācības par “soft skilu uzlabošanu”- piemēram klientu apkalpošanas prasmju uzlabošanu, radošuma attīstība jaunu iespēju saskatīšanai, laika plānošana u.c  Apmācību pamatbūtība ir 70% praktiskās nodarbības, 30% teorija.

Paralēli visam iepriekšminētajam, piedāvāju arī Kāzu koučinga sesijas.

Katram no mums ir “savs koučs” – ir jāatrod tā saikne. Tāpat kā attiecībās – vai nu ir  Tavs cilvēks vai nav.Tāpēc daudzi no koučiem piedāvā 15 minūšu bezmaksas sarunu, pirms vienoties par turpmāku sadarbību, lai saprastu, vai tā varētu izdoties. Arī klienti, kuri vēlas pieteikties uz sesiju pie manis  ir laipni aicināti izmantot šo iespēju.

Ar visu papildus informāciju var iepazīties mājaslapā www.picacoach.lv

Tu pieminēji kāzu koučingu. Kas ir kāzu koučings? Pastāsti par to kaut ko sīkāk.

Pareizāk laikam būtu pirms kāzu koučings. Tas ir būtisks pirms sagatavošanās posms kāzu plānošanas gaitā,  kas palīdz jaunajam pārim saprast un izsapņot gaidāmo notikumu, kā arī iesaistīt kāzu plānošanā visas iesaistītās puses. Sesijas notiek gan individuāli, gan pāriem, gan ar grupās – iesaistot vedējus, vecākus u.c tās dienas svarīgos cilvēkus. Kāzu koučinga sesiju laikā top skaidra vīzija, kā arī ļoti skaidri izkristalizējas plāns – kādas kāzas pāris vēlas. Kā arī būtiski atvieglo komunikāciju starp visām iesaistītajām pusēm – piemēram, palīdz saprast atbildības – kurš no iesaistītajiem vēlas kaut ko darīt un kurš tomēr pavisam labprāt ierastos tikai kā viesis.

Par cik pati esmu arī daudzu kāzu vadītāja, plānotāja un bijusi vedējas godā – zinu cik šie faktori ir būtiski. Manā pavadībā sesiju ietvaros parasti abas puses piemēram izsakās, kas ir svarīgākais viņiem šajā dienā un  tas palīdz vienam otru sadzirdēt, ne tikai caur darāmajiem darbiem un prioritāšu sarakstu, bet palīdz sajust vienam otru un vēl vairāk vieno gatavošanas procesā.

Tu kā Koučs strādā ar dažādām tēmām un dažādu sesiju struktūrās – grupas, individuāli. Kas ir Tavas kā Kouča būtiskākās vērtības, kuras palīdz klientiem tikt līdz mērķiem un apzinātākam dzīves veidam?

Es esmu ļoti atbalstošs koučs. Tas laikam ir arī tā ietekmē, ka ikdienā mana pamata nodarbošanās ir saistīta tieši ar komandu vadību un man vienmēr ir bijušas svarīgas rūpes par darbiniekiem. Cilvēks man ir svarīgs. Man ir iekšēji svarīgi ļaut klientam būt tādam kā viņš ir – sajust pašam sevi. Zini, tas ir kā ar kinderolu – mēs atveram, un tur ir mantiņa, kura jāsaliek un klāt lietošanas instrukcija. Lielākais izaicinājums ir mums katram “atrast savu lietošanas“ instrukciju – saprast, kādi mēs esam, kur mēs vēlamies nokļūt. Un to var tad, ja Tu sajūti un saproti sevi. Tāpēc atbalstoša vide no kouča puses ir viena no svarīgākajām vērtībām. Es cilvēka attīstību saskatu, kā laikietilpīgu procesu, kurā cilvēks- it kā “pavelk kaut ko ārā” paskatās kas tas ir, kaut ko uzlabo, ieliek atpakaļ, tad atkal kaut ko paceļ- paskatās, kas sanāk, kas nesanāk… tāda kā skapja revīzija.

Man ir cilvēki, kuri ir teikuši :”Dace, Tu pat sētas stabu vari iekustināt “ – tas laikam ir tāpēc, ka redzu, ka efektīvs darbs komandā – ir zelta vērts un katram cilvēkam komandā ir nozīme – arī tad, ja komandas sastāvs mainās. Ticu, katra cilvēka izaugsmei un nozīmei. Šis saskan arī ar diviem no  koučinga pamatnoteikumiem, kurus definējis E.Miltons: Katras uzvedības pamatā ir pozitīvi nodomi un  Cilvēki konkrētā brīdī izdara pašu labāko izvēli no iespējamām.

Ja vēlies iepazīt Daci tuvāk un satikties koučinga sesijas ietvaros, droši sazinies pa tiešo!

 

Kontakti:

Please follow and like us:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top
Scroll to Top