Izlaišana

Izlaišana – kā veidojas mūsu realitātes subjektīvā karte?

Labi, ka mēs varam atslēgt to vai citu uztveres kanālu un neuztvert visu, ko mēs šobrīd darām. 

Mēs varam nedzirdēt pulksteņa tikšķēšanu uz sienas (pēc šo vārdu lasīšanas varēsiet tos dzirdēt atkal). Mēs varam atslēgties no dzīves trokšņiem un attēliem, kad mums jākoncentrējas un jāstrādā pie kaut kā. Piemēram, gatavoties eksāmeniem vai strādāt pie kāda projekta datorā. 

Atcerieties, kā kāds jums tuvojās, kad bijāt aizņemts ar kaut ko interesantu, un teica, ka jūs sauca jau sen, bet jūs nedzirdat. Bija? Mēs varam pat izslēdzot savas sajūtas, kad mēs domājam par kaut ko svarīgu vai nodarbojamies ar kaut ko aizraujošu. 

No otras puses, tas var radīt problēmas. Vai esat kādreiz pabraucis garām vajadzīgajai pieturai? Vai jūs nokavējāt tad? Jūs esat bijis realitātē, bet neesat to uztvēris. Jūs to palaidāt garām. Var būt arī cita veida problēmas. 

Redzot un dzirdot kaut ko, mēs varam palaist garām, neredzēt un nedzirdēt ko citu. Un, patiesībā, arī par sevi pašu, ne tikai par situāciju un apkātējiem…

Redzot, kā mūsu dzīves vai bizness partneris kliedz uz mums, mēs apvainojamies, jūtamies slikti un cenšamies atgūt taisnīgumu. Mēs domājam, ka mēs esam “baltie, labie un pūkainie” un tas, kas notiek, ir netaisnīgi. Bet šajā brīdī mēs bieži palaidam garām savu uzvedību un rīcību. Mēs nedzirdam, ko mēs atbildam. Tieši tāpēc starp cilvēkiem bieži notiek strīdi. Katru pārsteidz cita muļķība un neuzmanība. Ja saprast, kā darbojas informācijas uztveres filtrs un ka “cilvēka informācijas ievades kanāls” nav ideāls, var izvairīties no daudziem konfliktiem.

 

Secinājums: Ja jūs visā notiekošajā meklējat tikai sliktu, vai tas nozīmē, ka laba nav? Varbūt labāk meklēt labu? Un tā un tā ir pietiekami daudz šajā pasaulē. Un otrādi – nav vērts “novērst skatienu” – pasaule ir dažāda..

 

Piedāvājums: Vairāk “ESIET. ŠEIT. TAGAD.” un pieslēdziet visas savas maņas – vai šobrīd jūs uztverat visu informācijas gammu? Padomājiet: “Vai es šobrīd neko neizlaižu? Vai es uztveru visu kā ir, pat, ja tas man nepatīk?”

 

Tekstu sagatavoja: Laila Snidzāne

Please follow and like us:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top
Scroll to Top