13 idejas jaunā gada mērķiem un pozitīvajām apņemšanām!

13 idejas jaunā gada mērķiem un pozitīvajām apņemšanām!

 

Katru gadu mēs kaut ko apņemamies, rakstām mērķus un taisām kolāžas. Piedāvājumā 13 idejas, ko varētu darīt jaunajā gadā!

 1. Es apņemos katru rītu sākt ar smaidu sev! Smaids sev nodrošina prieka sajūtu, lūpu kaktiņi paceļas augšup un pat, ja tas šķiet muļķīgi, vienalga rodas smaids. 
 2. Fokusēt savu uzmanību uz sev svarīgām lietām! Katru reizi sev pajautāt – kas man patiešām ir svarīgs un darīt to, kas tajā brīdī ir vissvarīgākais, tas palīdz atmest lieko un samazina nelietderīgi izmantoto laiku.
 3. Plānot darbu sarakstu tā, lai ir TOP5 un tikai tad, kad izdaru TOP5, ķeros klāt nākamajam TOP! Sākot ar top piecinieku ir vieglāk fokusēt uzmanību un nav sajūtas, ka man nepietiek laika un es jau to visu nevaru paspēt izdarīt.
 4. Meklēt pozitīvo ikvienā situācijā! – pozitīvais rada pozitīvo, mēs nemēdzam ieciklēties uz pozitīvo, uz negatīvo gan – tur tajā peļķē apsēžamies un varam netikt ārā, tāpēc vairāk meklējot pozitīvo atradīsies arī vairāk iespēju risinājumam.
 5. Pirms izteikt kritiku, padomāt par tās sekām! Vai tiešām tas, ko teikšu man nesīs ilgtermiņa un produktīvus rezultātus vai tas radīs nevajadzīgas emocijas un konfliktu. Padomā pirms saki?
 6. Rūpēties par savu veselību! Mana veselība ļaus man realizēt savus sapņus daudz jaudīgāk, tāpēc atceries rūpēties par savu fizisko un garīgo veselību!
 7. Atļaut sev arī slinkot, kad pavisam nav enerģijas! Piespiežot sevi darīt tad, kad vispār nav spēka darīt, rodas negatīvisms, nav gandarījuma un tāpat darbs nav izdarīts vai prasa tik daudz laika, ka nav izdevīgi. 
 8. Pārskatīt savas vērtības un īstenot tās dzīvē! Vērtību apzināšanās ļauj skaidrāk pieņemt lēmumus un neiet pa riņķi, meklējot pareizo atbildi.
 9. Plānot darba un atpūtas līdzsvaru! Līdzsvars starp darbu un atpūtu jau nodrošinās 6.punktu un 2.punktu.
 10. Radoši skatīties uz situācijām! Radošums ir par to, ka mēs ieraugām savu situāciju no pilnīgi negaidīta skatu punkta, piemēram, kā nopelnīt naudu vairāk? Un skatāmies uz to no sālstrauciņa skatu punkta – kādas sālstrauka īpašības un kā tās mums var palīdzēt. Jauns skatu punkts – jauns risinājums – jauns rezultāts.
 11. Lūgt palīdzību, kad netieku galā! Tā ir prasme sevi sargāt, ļaut citiem mūs atbalstīt un gūt kopīgu rezultātu. Tas nav vājums, bet gan spēks – īstajā brīdī un vietā palūgt, lai tev palīdz.
 12. Plānot mērķus visās man svarīgākās dzīves jomās (vismaz 4 – darbs, atpūta, izaugsme un veselība)! Mērķu plānošana ir svarīga mūsu dzīves sastāvdaļa, jo tā iedod dzīves vadlīnijas un motivāciju no rīta celties un darīt.
 13. Iemācīties kaut ko jaunu, kas nav saistītas ar manu profesionālo nodarbošanos! Mācīšanās paplašina mūsu redzes loku un ļauj arī iegūt jaunus sadarbības partnerus un draugus.

MetaCoach – mācību centrs, kur satiekas profesionalitāte, aizrautība un unikalitāte! Koučings, personīgās un komandu izaugsmes treniņi, individuālās un grupu koučinga sesijas. https://metacoach.lv/ 

Raksta autore: Joanna Kristīne Golubeva – MetaCoach centra trenere un izmaiņu koučs jūsu personīgajām dzīves pozitīvajām pārmaiņām. 

Please follow and like us:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top
Scroll to Top