Iedomātais = realitāte?

Iedomātais = realitāte?

Nesen mācību grupā rosījās diskusija par to, vai iztēlojoties kaut ko tas kļūst par realitāti… Vismaz cilvēka iekšējā pasaulē, uztverē un arī viņa reakcijās uz apkārtējo pasauli, var būt uzvedībā, emociju līmenī un pat pārliecībās..

Tam tiešām grūti noticēt! Semināru dalībnieki par Emocionālo intelektu diezgan bieži skatās uz mani ar aizdomām, kad es saku, ka jebkuras emocijas intensitāti (gan pastiprināt pozitīvo, gan samazināt negatīvo vai traucējošo) var mainīt ar iedomas skalas maiņu, piemēram, 10 baļļu skalā, kur 0 ir nemaz, uz 10 ir maksimālais, nosakot sākuma emocijas stiprumu, piemēram, šobrīd s to jūtu uz 5, un iedomājoties, kā būtu, ja šī emocija būtu uz, piemēram, 7. Tie, kas ir veikuši šo vingrinājumu, zin, ka tas tiešām strādā 🙂

Neiedziļināsimies šobrīd smadzēnu darbības procesos, bet piedāvāšu Jums vienu piemēru, kas, iespējams, Jums palīdzēs noticēt, ka visi mūsu notikumi, emocijas, mūsu reakcijas un pat mūsu uzskati ir tikai mūsu rokās, jo to visu var mainīt sākot ar iztēli un modelējot kādas situācijas vai uzdevības modeļus.

Lasot nākamās rindas, pacentieties lietot visu savu iztēli un tiešām iedomāties situāciju un visu, kas tajā notiek 🙂

Tātad, iedomājieties citronu…

Jūs nolēmāt uztaisīt sev tēju, var būt piebērāt cukuru un tad sapratāt, ka ideāla tēja šobrīd ir tikai un vienīgi ar pāris citrondaiviņām.

Jūs paņemat citronu rokās. Tas ir vēss, stingrs un labi ieguļas jūsu plaukstā. Jūs uzliekat tam virsū otru roku un sajūtat tā nelīdzeno virsmu un tomēr tas ir tik gluds..

Jūs ņemat nazi un griežat citronu uz pusēm. Izšļakstās citronsula un sāk pilēt no naža un krāties apkārt citronam. Jums nāsīs iesit stipra svaiguma un citrona vēsuma smarža. Nezinu, kas ienāca prātā, bet tā sagribējās tajā iekosties! Un, lūk, citrona pusīte jau ir jūsu rokā, kas nes to mutē, jau zinot kas notiks tālāk…

The end 🙂

Ja jūs labi iejutāties šo rindu izraisītās iedomās, tad jūsu organisms sāka reaģēt – izdalījās siekalas un žokļa savienojuma daļā var būt parādījās tā interesentā sajūta 🙂

Vai jūs šobrīd redzat citronu? Tikai savās domās. Bet smadzenes tomēr sūta pārējam ķermenim kas tam būtu jādara šobrīd. 

Tāpat, būtībā, ir arī ar pārējām lietām – emocijām, pieredzi, uzskatiem, uzvedības paradumiem utt. Vai nu izmantojot jau esošo pieredzi, vai modelējot jaunu, mēs tikai iedomājoties varam to visu mainīt! Arī ar negatīvo mūsu dzīvē un galvā – tā ir mūsu domu un iedomāto situāciju projekcija! Tā kā piedomājiet pie tā, ko šobrīd iztēlojieties! Dariet to apzinoties iespējamās sekas un mūsu organisma reakciju!

Vēlu Jums dzīvot atzināti un turēt savu galvu tīru un domāt pozitīvas domas!

Materiālu sagatavoja: Laila Snidzāne

Please follow and like us:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top
Scroll to Top