Koučinga programmu absolventu aptaujas rezultāti

Kādu laiku atpakaļ veicām mini aptauju mūsu koučinga programmu absolventu vidū. Paldies visiem, kas iesaistījās un palīdzēja izpētīt nedaudz vairāk, kā koučings ir palicis viņu dzīvē arī pēc studiju beigām (kopā šaņēmām 71 atbildi).

Patiess prieks, ka koučings un tā iemaņas un instrumenti ir ienākuši praktiski visu aptaujāto dzīvē!

22% no absolventiem koučings ir viņu profesija – daļai uz 100%, jo tie tikai koučo un strādā ar klientiem un viņu mērķiem, daļai – tā ir daļa no profesijas, apvienojumā ar treniņu un nodarbību vadīšanu.

37% strādā ar klientiem papildus savam pamata darbam. Tā ir ļoti izplatīta prakse, it īpaši kouča karjeras sākumā, jo pamatdarba un algotā darba priekšrocības ir neapšaubāmas 🙂 Piemēram, Laila, MetaCoach vadītāja, saka, ka apvienoja kouča un trenera darbu ar pamatdarbu veselus 3 gadus līdz parādījās iekšējā gatavība padarīt to par vienīgo savu nodarbošanos.

9% izmanto koučingu savā ikdienā kā palīdzošu veidu sasniegt savus individuālos mazākus vai lielākus mērķus. Jāsaka, ka pirmajā nodarbībā, kad viens ar otru iepazīstamies un formulējam to sākotnējo nolūku mācībām, tad diezgan bieži izskan, ka “atnācu pamācīties koučingu tikai priekš sevīm – lai vairāk sevi izzinātu, tiktu galā ar saviem šķēršļiem uz maniem mērķiem un sapņiem, iemācītos un saprast kā man pašam ātrāk un vieglāk sasniegt to, ko vēlos.” Un tas tiešām ir ļoti labs un koncentrēts, fokusēts veids kā to izdarīt!

Savukārt, 25% ir atzīmējuši, ka izmanto koučingu savā darba vietā. Koučingu uznēmumos un organizācijās noteikti var izmantot ļoti dažādos veidos, sākot no procesu vadīšanas un organizēšanas, plānošanas, individuālām sarunām un izaugsmes veidiem līdz komandas pilnveides procesiem un kopējās efektivitātes celšanai.

Protams, mums bija interesanti arī uzzināt ar kādām tad profesijām koučingu apvieno un kādās jomās tas ir iederīgs, kur cilvēki atrada veidu integrēt šo pieeju, prasmes un instrumentus darba ikdienā.

Spriežot pēc apkopojuma, var izteikt pieņēmumu, ka koučings ir diezgan universāls un to var integreēt un izmantot praktiski jebkurā jomā.

 

Paldies vēl reiz visem, kas piedalījās! Turpinām apgūt koučingu un integrēt to savā ikdienā un darbā un, var būt, arī padarīt to par savu nākamo profesiju!

Please follow and like us:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top
Scroll to Top