Transformācija – tās ir padziļinātas izmaiņas. Ja klasiskais koučings darbojas uzvedības līmenī, tad transformāciju koučings – domāšanas, pārliecību un cilvēka vērtību un misijas līmenī. Ļoti bieži ir tā, ka cilvēks nezin, kurp doties tālāk, neredz mērķi, esības jēgu, pirms laika uzstādītos mērķus, jau sasniegto, un ko darīt turpmāk.
Bieži gadās, ka mērķis nosprausts, bet trūkst motivācijas, kā arī kaut kas iekšēji traucē doties uz priekšu, uz mērķi. Vai arī tas ir iekšējais konflikts, kad vienlaicīgi gribas divas lietas, bet nevar pieņemt pareizo lēmumu. Te var palīdzēt transformāciju koučings.
Koučings var notikt vairākos līmeņos. Tas ir atkarīgs no klienta vēlmēm: garīgā līmenī, personības un personisko iemaņu līmenī, kā arī nodomu un motivāciju līmenī, iemaņu un spēju līmenī un, visbeidzot, uzvedības līmenī. Visu, kas ir augstāk par uzvedības un iemaņu līmeni, var nosaukt par transformāciju koučingu. Šo koučingu pamatā lieto gadījumos, kad problēmu nevar atrisināt un mērķi nevar sasniegt uzvedības līmenī.
Transformāciju koučinga pazīmes:
 1. Tieša prasība pēc pārmaiņām.
 2. Bezizejas stāvoklis – klientam nav mērķu un viņš nezina, kurp dzīvē tālāk doties.
 3. Nav dinamikas no klasiskā koučinga sesijām – klients nenoved koučinga plānu līdz darbībai.
 4. Pastāv personības vai vērtību iekšējais konflikts.
 5. Sevis un savu uzdevumu izpratne.
 6. Kaitīgi ieradumi – smēķēšana, liekais svars utt.
Transformāciju koučings spēj palīdzēt saprast klienta visdziļāko būtību caur tā iekšējo pārliecību, vērtību un centieniem.
Transformāciju koučinga rezultāti: 
 1. Savas būtības izpratne.
 2. Motivācijas paaugstināšana mērķa sasniegšanai.
 3. Iekšējā konflikta atrisināšana.
 4. Savu patieso mērķu apzināšana.
 5. Iekšējo šķēršļu novēršana mērķa sasniegšanai.
Transformāciju koučinga darba metodika
Tās var būt dažādas, bet ir arī klasiskās pieejas. Tas ir darbs ar pārliecībām uz NLP metožu pamata, darbs ar vērtībām un atzinības izpausmēm ar NLP Rokina metodes palīdzību, iekšējo konfliktu risināšana, kas balstīta uz imaginatīvi-katotīvās terapijas metodi – “drāmas simboli” un epistomoloģiskās metaforas. Tāpat arī citas psiholoģiskās tehnikas harmonisku personības izmaiņu panākšanai.
Transformāciju koučinga sesija noris tāpat kā klasiskā koučinga sesija, izmantojot Goals-Reality-Opportunities-Ways (GROW) metodi, kur G – mērķu uzstādīšana, R – esošās realitātes noskaidrošana, O – iespēju meklēšana, W – mērķa realizācijas plāna izstrāde un motivācijas noskaidrošana. Tranformāciju koučingā R posmā tiek pievienota ierobežojumu un iekšējo konfliktu noskaidrošana. Kā arī O posmā – iespēju meklēšana ir transformācijas tehnika konfliktu un ierobežojumu atrisināšanai.
Transformāciju koučinga darba tēmas:
 • Savas sūtības apzināšanās.
 • Mērķu meklēšana saskaņā ar iekšējām vērtībām.
 • Sevis apzināšanās profesijā.
 • Ierobežojošu pārliecību izmainīšana.
 • Starppersonu konfliktu atrisināšana.
 • Paradumu maiņa.
 • Mērķa sasniegšanas motivācija.
 • Darbs ar stresu.
 • Uzstāšanās baiļu pārvarēšana.
Ja manāt, ka jūsu dzīvei trūkst dinamikas, ir grūti attīstīties, “pasaule apstājusies”, vai arī vēlaties daudz ātrāk traukties uz priekšu dzīvē, – tad laipni lūgti dziļo izmaiņu koučingā!
Scroll to Top